Strony internetowe i web design

Jak dbać o włosy kręcone

hlinfo 18.04.2021

Włosy kręcone można albo kochać albo ich nienawidzić. Często są suche, puszą się i źle układają. Posiadaczki kręconych włosów decydują się na ich prostowanie, albo spięcie w kucyk. Jednak dobrze wypielęgnowane potrafią wzbudzać zachwyt. Aby mieć piękne loki trzeba poświęcić im trochę czasu co przyniesie pozytywny efekt w postaci pięknie wyglądającej fryzury.

Kręcone włosy ze względu na wysoką porowatość są narażone na uszkodzenia dlatego należy unikać silnych detergentów. Myjąckręcone włosy warto pamiętać o nałożeniu odżywki najlepiej rozpocząć mycie od nałożenia na połowę włosów odzywki, umyć je szamponem a na koniec jeszcze raz nałożyć odżywkę. Na rynku można znaleźć odżywki i szampony idealne dla włosów kręconych, bez agresywnych detergentów ale jednocześnie dobrze myjące i pielęgnujące. Problem puszenia włosów kręconych warto rozwiązać odżywką z keratyną która odżywi włosy i sprawi, że będą wyglądały pięknie. Aby zabezpieczyć włosy podczas snu i uniknąć zniszczeń warto spiąć je w luźny warkocz, albo zainwestować w specjalny czepek przeznaczony do tego celu.

W pielęgnacji włosów kręconych warto również regularnie odwiedzać salon fryzjerski, ale taki wktórym pracują osoby potrafiące obchodzić się z włosami kręconymi. Nie każdy fryzjer wie jakich produktów użyć, jak podciąć końcówki aby włosy dobrze się układały i wyglądały na zdrowe. Wybór właściwego salonu fryzjerskiego jest więc bardzo ważny jeśli chcemy aby nasze kręcone włosy pięknie się prezentowały i zachwycały innych swoją lekkością i blaskiem.

Tagi: