Strony internetowe i web design

Kalendarz, planer czy aplikacja?

hlinfo 18.04.2021

Kalendarz, planer czy aplikacja w telefonie to najbardziej popularne narzędzia do planowania czasu. Korzystanie z nich jest najlepszym sposobem na to, aby nie działać chaotycznie i wywiązywać się ze wszystkich zobowiązań w terminie. Na rynku jest dostępnych wiele produktów ułatwiających tworzenie planów. Możesz wybierać wśród bogatej oferty zarówno papierowych jak również elektronicznych rozwiązań.

Aplikacja w telefonie sprawdzi się lepiej u osób, które nie mają nawyku,aby zaglądać do kalendarza. Możesz w niej ustawić alarm, który odpowiednio wcześnie przypomni Ci o zaplanowanym wydarzeniu. Możesz ją również zsynchronizować z innymi urządzeniami z których korzystasz. Dzięki temu, notatki będą się kopiować same niezależnie od tego na jakimurządzeniu je zapiszesz.

Jeśli wybierzesz tradycyjny kalendarz pamiętaj o tym, aby był on odpowiednio duży. Każdy dzień powinien mieć podział również na godziny. Ponadto musisz dysponować odpowiednią ilością miejsca do nanoszenia poprawek. Papierowe planery maję tę zaletę, że można używać w nich różnych kolorów, urozmaicać notatki rysunkami czy naklejkami. Dla tzw. wzrokowców jest to spore ułatwienie. Wystarczy na chwilę spojrzeć, aby rozeznać się w zaplanowanych zadaniach. Tradycyjne kalendarze wymagają nieco większej samodyscypliny. Trzeba po prostu na bieżąco do nich zaglądać.

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na kalendarz, planer czy aplikację w telefonie warto uporządkować swój rytm dnia. Pozwoli Ci to uniknąć spiętrzenia obowiązków lub wykonywania prac po terminie.

Tagi: